2 Aylık Bebeğe Ateş Düşürücü Ne Verilir?(En iyi çözüm)

2 Aylık Bebeğin ateşi nasıl düşürülür?

Bebek ve çocuklarda ateş düşürmek için evde yapılabilecekler şöyledir.

 1. 1- Ateşlenen çocuğa ince kıyafetler giydirin.
 2. 2 – Sıvı almasını sağlayın.
 3. 3- Ilık su ve bez ile eklem yerleri, koltuk altları ve ensesini serinletin.
 4. 4- Ateş düşürücü fitil veya şurup kullanılabilir.
 5. 5- Ilık suyla duş aldırın.

1 aylık bebeğe ateş düşürücü verilir mi?

Yenidoğan bebeğinize ateş düşürücü ilaç vermemeye özen gösterin ve ateşi 38 °C’den yüksekse bebeğinizin doktoruna danışmayı ihmal etmeyin.

Iki aylık bebeğe ateş düşürücü verilir mi?

Küçük bir bebeğin (2 aylıktan küçük) ateşlenmesi ciddiye alınmalıdır. 38 °C’nin üzerindeki rektal ateş yüksek olarak kabul edilir. Bu yaşta kulak termometresinin kullanılması tavsiye edilmez. Eğer bebeğinizin (2 aylıktan küçük) ateşi çıktı ise bir kat giysiyi çıkarın ve 15 ila 20 dakika içinde tekrar ateşini ölçün.

2 aylık bebeklerde ateş kaç olmalı?

Bebeklerde ve çocuklarda normal ateş 36,4 °C’dir.

Bebeğin havale geçirdiğini nasıl anlarız?

Güneş, havale geçiren bir çocuktaki belirtiler hakkında şunları söyledi: “Gözlerini bir noktaya dikip sabit bakabilir. Dişlerde kilitlenme olabilir. Ağzından köpük gelebilir, bu esnada dışkısını ve idrarını kaçırabilir. Ya da aniden bütün vücudunu salma, sabit bir noktaya uzunca bir süre bakma şeklinde de görülebilir.”

You might be interested:  Civalı Koltuk Altı Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?(Çözünme)

37.5 ateş nasıl düşürülür?

Diyorsanız şu yöntemleri denemenizde fayda var:

 1. Hafif ılık su ile duş almak.
 2. Ateş düşürücü ilaç içmek.
 3. Bol bol su içmek.
 4. Nefes alabilmek için burnunuzu açık tutun.
 5. Soğuk bez ile koltuk altı bölgesine aralıklarla kompres uygulayın.
 6. Oda sıcaklığını düşürmek.
 7. Bulunduğunuz ortamdan dışarı çıkın, temiz hava alın.

1 aylık bebege parol şurup verilir mı?

Doz aralıkları 4-6 saat olmalıdır. 1 aydan küçük bebeklerde kullanılmaz.

37.7 ateş bebeklerde normal mi?

Yeni doğan bebeklerde ateşin 36-37,5 dereceleri arasında olması beklenir. Özellikle ilk üç aylık dönemde bebekte yüksek ateşe hızlı müdahale edilmesi önemlidir. Yeni doğan bebeklerde ateş 38 derece ve üstüne çıktığında doktora mutlaka başvurulmalıdır.

Bebekte ateş düşürmek için ne yapmalı?

Ilık duş, ateşi çıkan bebekler için ilk yapılması gereken uygulamalardan biridir. Ilık su ile dolu küvette bebekler 15-20 dakika kadar tutulmalı, arkaya doğru yatırılmalıdır. Bebeğin başından aşağıya su dökülmemelidir. Aynı zamanda ıslak bir havlu, sünger veya bez vücutlarında gezdirilerek pansuman yapılabilir.

2 aylık bebeğe Calpol ne kadar verilir?

Bebeklerde Calpol şurup kullanımı Aşılama sonrası ateşi çıkan 2 -3 aylık bebeklere 60 mg’lık parasetamol dozu (2.5 ml) Calpol “ bebek ve çocuklar için” verilebilir. 2 ila 3 aylık çocuklar, diğer nedenlerden dolayı ağrı ve ateş varsa, maksimum 2 doz verilebilir. 2 dozdan sonra hala ateşi varsa, önce bir doktora danışın.

Bebeklerde baş ateşi neden olur?

Ateşin en sık nedeni bakteri veya viruslar ile oluşan enfeksiyon hastalıklarıdır (gribal enfeksiyon, boğaz enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu gibi). Bunun dışında bebeklerin çok sarılması, çocukluk çağının romatizmal hastalıkları gibi başka nedenlere bağlı olarak da ateş görülebilir.

2 aylık bebeğin ateşi nereden ölçülür?

Rektal (makattan) ölçüm özellikle 3 ay ve daha küçük bebeklerde en doğru sonucu sağlar. Daha büyük bebekler ve çocuklar için oral (ağzıdan) ölçüm genellikle doğru sonuç verir.

You might be interested:  Evde Ateş Ölçer Yoksa Ateş Nasıl Ölçülür?(Çözüm bulundu)

Bebeklerde 37.3 ateş normal mi?

Normal vücut sıcaklığı 36,5 derecedir. Bunun üzerindeki ısı ateş olarak adlandırılır. Ateş ölçülürken, koltuk altından 37.4 °C, ağızdan 37.5°C, popodan 38°C, kulaktan ölçümlerde 37.5°C üzerindeki çıkan değerler çocuklarda yüksek ateş olarak kabul edilir.

Bebeklerde ateş kaç olursa doktora gidilmeli?

Çocuğun ateşi 40 dereceye yakınsa, 1 yaş altı bebeklerde yüksek ateş gözlenirse, Bebek 6 aydan, özellikle de 3 aydan küçükse ve ateşi 38 civarındaysa zaman kaybedilmeden hastaneye gidilmelidir.

37.5 derece ateş normal mi?

Vücut ısısının normal değeri gün boyunca değişiklik gösterir. Sabahları daha düşük değerlerden öğleden sonra ve akşamları daha yüksek değerlere doğru kayar. Normal şartlar altında 37 C ortalama değer olarak kabul edilse dahi, 36.1 dereceden 37.2 dereceye kadar değişen değerler de normal kabul edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *