Ateş Etmek Ne Demek?(Doğru cevap)

Ateş etmek argoda ne demek?

argoda ”dikkat çekmek” gibi bir anlamı olan söz. örnek: rayban gözlükleriyle ortama giren birine ” ooo, gözlüklerin ateş ediyor!” demek.

Ateşe atmak ne demek?

tutuşturmak, ateşlemek, yakmak, yangın çıkarmak.

Birine yanlamak ne demek?

Yanlamak Günümüzde ‘hoşlanmak, yazmak, yazılmak, birisiyle gezmeye başlamak’ şeklinde anlamlara gelebilir. Sinsi bir durumu ifade eder.

Işi kitlemek ne demek?

aslında kendisinin yapması gereken bir işi statü veya kıdem olarak kendisinden daha aşağıda bulunan kişilere resmi yollar haricinde bazen tehtid ile, bazen rica minnet bazen de karşılıklı çıkar ilişkisi gözeterek yaptırmak. bu davranış şekli kişinin kalitesi hakkında bilgi verir.

Araba Yanlaması ne demek?

Türkçe’de ‘ yanlama ‘ olarak karşılık bulan drift, virajı alırken arabanın arka kısmını kontrollü biçimde kaydırarak dönüş alma tekniğidir. Araç motoruna, lastiklere ve daha birçok parçaya zarar veren bu teknik, şehir içinde ya da geniş ve boş olmayan alanlarda yapıldığında çok tehlikelidir.

Yanlayarak gitmek ne demek?

günümüzde “hoşlanmak, yazmak, yazılmak, birisiyle gezmeye başlamak” şeklinde anlamlara da gelebilmektedir. genelde geçici durumları ifade eder. biz ekip halinde çok severek kullanıyoruz.

Argoda kilitlemek ne demek?

argoda bir yükümlülüğü (borç, iş vs.) başkasının üstüne yıkmak. birini birsey soyleyemez duruma getirmek susturmak..

Kitlemek nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Kitlemek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Kilitlemek şeklinde olmalıdır.

Kendini kilitlemek ne demek?

Toplumsal yaşam içinde kendimizi kilitlemeden tıpkı bir nehir gibi doğal akmak, pozitif akışta olmak, merhametli farkındalığın gereklerini ve sevgi yasasını yerine getirmek demektir. Bu da insanın kazanması anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Ateş Hangi Çağda Bulundu?(En iyi çözüm)

Kitlemek ne demek TDK?

ilki tdk ‘nın sözlüğünde bulunmayan, ikincisi bulunan iki fiil. ilkinin tdk sözlüğünde var olmaması saçmalıktır bana kalırsa. tamam ” kitlemek ” kilitlemek manasında kullanılırsa yanlış olur fakat “bir işi birinin üzerine yıkmak” anlamında pekala kullanılan bir sözcüktür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *