Antalyada Yangın Nerede?

Antalyada yangın nerelerde?

Türkiye’nin yüreğine su serpen haberi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından duyurdu. Pakdemirli, Antalya ‘nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 10 gündür süren orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı.

Antalyada yangın nasil cikti?

Antalya ‘daki büyük orman yangınında boyu metreleri bulan alevler arasında ‘ yangın şeytanı’ denilen ateş hortumunun oluştuğu ortaya çıktı. Sıcak hava kütlesinin yükselmesiyle karadaki yangına temas edilmesi sonucu oluşan ve adına ‘ yangın şeytanı’ denilen hortum, yaklaşık 10 dakika sürdü.

Antalyada yangın söndü mü?

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Çavuşoğlu: Antalya ‘daki yangınlar İbradı ilçesi hariç söndürüldü

Manavgat hangi mahallede yangın?

İlçeye bağlı Dikmen Mahallesi ‘ndeki ormanlık alanda süren yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek kısa sürede birçok eve sıçradı. Yangında evler, sera ve tarım alanları zarar gördü. Yangın bölgesine girişler tamamen kapatıldı, bölgedeki vatandaşlar da jandarma ekipleri tarafından tahliye ediliyor.

Antalya yangın kontrol altına alındı mı?

Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 1 uçak, 3 helikopter ve arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi. Ekiplerin havadan ve karadan yaptığı yoğun müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı.

Antalyada yangın ne zaman çıktı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya ‘nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

You might be interested:  Yangın Helikopteri Ne Kadar Su Taşır?(EN iyi 5 ipucu)

Manavgat orman Yangını nerede?

Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi’nde çıkan orman yangınına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Manavgat Belediyesi arazözleriyle karadan, 1 uçak ve 3 helikopterle havadan müdahale edildi.

Antalya’da bugün yangın nerede çıktı?

Konyaaltı İlçesi Dutdibi mevkisinde saat 10.00 sıralarında, orman yangını çıktı. Yangın, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Karadan ulaşımın zor olduğu yamaçta yayılan alevlere, 3 helikopter, bir yangın söndürme uçağı, 5 arazöz ve iki yer ekibiyle müdahale edildi.

Orman yangınları hangi bölgelerde görülür?

Sonuçları itibariyle büyük bir afet olan orman yangınları ülkemizin daha çok Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde görülmektedir.

Manavgat yangın nerelerde?

YANGIN 5 İLÇEDE SÜRÜYOR Yangınlar, Antalya’nın Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırlarında 15 farklı noktada devam ediyor. Manavgat yangını ilçenin batısında Demirciler, Kızıldağ, Sırtköy, Beşkonak mahallelerini içine alacak şekilde sürüyor. Kızıldağ’da da söndürme çalışmaları gece saatlerinde de sürdü.

Manavgat yangın kim çıkardı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi. Kayıtlarda Ali Y.’nin, “Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim” demesi dikkat çekti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *