Bodrum’da Yangın Nerede?(Çözülmüş)

Bodrum’daki yangın nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Çiftlik Köyü’nün Alazeytin mevkiinde başlayan orman yangını yaklaşık 8 kilometre ilerleyerek köyün bahçelerine kadar girdi. Korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangın saat 17.30 sıralarında kontrol altına alındı.

Bodrum yangın söndürüldü mü?

Bakan Ersoy: Antalya, Bodrum, Marmaris’teki yangınlar söndürüldü

Muğla’da yangın nerede?

Milas’ta ormanlık ve zeytinlik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Orman Genel Müdürlüğü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Muğla ‘nın Milas ve Bodrum ilçelerinde çıkan orman yangınlarına 3 uçak, 12 helikopter, iki dozer ve 25 arazözle müdahalede bulunulduğunu ifade etti.

Bodrum yangını kontrol altına alındı mı?

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle tarım arazilerine de sıçrayan yangın, havadan ve karadan müdahale sonucu kontrol altına alındı.

Milas’ta yangın nerede?

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bafa Mahallesi Danışment ormanlarında çıkan yangın yaklaşık üç saat süren uğraşın sonunda kontrol altına alındı. Yangın söndürme çalışmalarına köylüler ve orman işçileriyle birlikte madencilik şirketinde çalışan işçiler de müdahale etti.

Muğla’da yangın söndürüldü mü?

Muğla ‘da bir günde yıldırım düşmesi sonucu 20 yangın çıktı. Ormanlık alanlardaki yangınlar hızlı müdahaleyle büyümeden söndürüldü. Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 helikopterlerle havadan, çok sayıda arazöz ve orman işçilerince de karadan müdahale edilen yangınlar, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

You might be interested:  Gazlı Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?(Çözünme)

Muğla Milas’taki yangın söndürüldü mü?

Muğla ‘nın Milas ilçesinde bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu söndürüldü.

Muğla yangın kontrol altına alındı mı?

Muğla ‘nın Köyceğiz ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Karadan ulaşım sağlanamadığı için yangına havadan 2 yangın söndürme uçağı ve 8 helikopterle müdahale edildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

Muğla’da yangınlar ne zaman başladı?

28 Temmuz’da başlayan, 15’i büyük olmak üzere çıkan 299 orman yangını 12 Ağustos 2021 itibariyle Muğla ‘nın Köyceğiz ilçesindeki yangının da söndürülmesi ile tamamen kontrol altına alındı.

Muğla hangi şehirde?

Muğla, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.000.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

Muğla’ya kim geldi?

Osmanlı Dönemi. 1424’te Menteşe’nin Osmanlı sancağı oluşunu izleyen yıllarda, ilimizi Osmanlı Sultanı Kanuni Sultan Süleyman ziyaret etti. Rodos adasını almak üzere 16 Haziran 1522 tarihinde İstanbul’dan yüz bin kişilik ordu ile Menteşe iline hareket eden Kanuni, 23 Temmuz 1522 günü Muğla ‘ya geldi.

Bodrum yangını kaç gün sürdü?

Bakan Pakdemirli, Muğla’nın Milas ilçesinde 11 gündür süren ve büyük hasara neden olan yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Bölgede soğutma çalışmalarının başladığını duyurdu. Bir sevindiren daha haber daha geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bodrum ‘daki yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *