Kartlı Su Sayacı Yangın Modu Ne Demek?(Doğru cevap)

Akıllı Su Sayacında Kredi Biterse Vana Nasıl Açılır | Yangın Modu Akıllı su sayaçlarında yangın modu vardır. Su krediniz bitip vananız kapandığında yangın modunu açarak 5 tonluk su yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Kartlı Su Sayacı bittiğini nasıl anlarız?

Akıllı kart sayaca resimdeki şekilde yaklaştırılıp butona basıldığı zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Buna istinaden LCD ekranda “YÜKLENEN” mesajı ve miktarı görüntülenir. Su sayacı yüklenmiş olan kredinin bitmesi durumunda vanasını kapatır.

Su sayaç kartı nasıl okutulur?

Butona basıldıktan sonra sayaç ekranında kredi yüklendi mesaji çıkar ve sayaç vanasını açar. Abone sayacına kredisini yükledikten sonra kartı bir defa daha butona basıp okutursa kartta ana kredi olmadığı için kart boş yedek mevcut uyarısı sayaç ekranında çıkacaktır.

Kartlı Su Sayacı kredi ne demek?

Abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme şeklidir. Her sayaca bir abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla abone kredi yükleme noktalarından belli bir ücret karşılığında kredi yükleyebilir.

Sayaç cezalı rakor açıldı ne demek?

ANLAMI. Sayacın dış kutusuna zarar verici müdahalede veya şebekeden sökülmesi nedeniyle vanasını kapatmıştır. Ekranda CEZALI ibaresi çıkar, bu durumdaALO 185’i arayabilirsiniz. Sayacın mekanik kısmında veya elektronik hafızasında hata olduğunda çıkar.

You might be interested:  Elektrik Yangınlarında Hangi Söndürme Tüpü Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Elektromed su sayacı nasıl çalışır?

Elektromed ön ödemeli su ve gaz sayaçları pil bittiğinde kendini kapatır, kullanıma izin vermez. Elektromed ön ödemeli elektrik sayaçları ise pil bittiğinde şebeke enerjisini kullanır. Sayaç iki adet güvenlik sensörüne sahiptir.

Manas su sayacı nasıl kullanılır?

Abone Akıllı Kartı EKS’nin kart yuvasına takıp çıkardığında, kredi sayaca otomatik olarak yüklenir, sayaçtaki güncel durum ve tüketim bilgileri (harcanan ve kalan miktar, yetkisiz müdahale ve pil seviye bilgileri gibi) Sayaçtan Akıllı Karta aktarılır. > Su tüketimine bağlı olarak kredi miktarı azalır.

Kaybolan su kartı nasıl çıkarılır?

Kaybolan veya bozulan kartımın yerine yenisini nasıl alabilirim? Abone olan kişi kimliği ile Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’na gelerek 5 TL ücret karşılığında yenisini alabilir.

Manisa Su kartı Yükleme Nasıl Yapılır?

Duyuruda; “Manisasu mobil uygulamasından veya pratik.manisasu.gov.tr adresinden kredi kartı ile kartlı sayaçlara yüklenen miktarın akıllı sayaçlara yüklenebilmesi için kartın MASKİ Pratik cihazlarından herhangi birinde okutularak Emanet Bakiye Yükleme butonuna basılması gerekmektedir.

Su kartına nasıl para yüklenir?

Su kartına kredi yükleme işlemleri belediyelerin veznelerinden yapılabildiği gibi KİOSK adı verilen otomatik ödeme veznelerinden yapılabilir. KİOSK cihazları üzerinden 7/24 kredi kartı ile yükleme yapılabilmektedir.

Su sayaçlarının arızalı olduğu nasıl anlaşılır?

Su sayacının bozuk olduğunu anlamanın en kolay yolu sayacın normalden daha fazla dönmesidir. Sayacın bozuk olup olmadığını anlamak veya su kaçağı olup olmadığını anlamak için; dış tesisatın vanalarını kapatınız, eğer vanaları kapattığınız halde halen sayaç dönüyorsa kesin olarak su sayacınız bozulmuş demektir.

Kartlı su aboneliği ne kadar?

1-Sayaç kutru 20/5 (3/4″) olan mesken, işyeri, hayır kurumu vb. abonelikler için KDV dahil 420,00 TL. 2-Sayaç kutru 40/20 (1.1/2″) olan abonelikler için KDV dahil 1150,00 TL. 50/30 (2″) olan abonelikler için KDV dahil 1260 TL. ücret alınmaktadır.

You might be interested:  Yangın Tahliye Planı Nasıl Hazırlanır?(En iyi çözüm)

Su kartlı sistem nedir?

Abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme sistemidir. Her sayaca bir abene kartı tanımlanmaktadır. Bu kartlara abone kredi yükleme merkezlerinden (Vezne, AVS, Kiosk) istediği miktarda kredi yükleyebilir.

Su saati bozulursa ne olur?

Su sayacının arızalanması, okunamaması,patlaması veya 10 yıllık periyodik muayene süresinin dolmasından dolayı sayaç değişim işlemi gerçekleşir. Abone İşleri Dairesi bürolarına veya 185’i arayıp başvuru yapılır. Sayaç değişimi iş emri hazırlanır.

Baylan Su Sayaçları kime ait?

Yüzde yüz Türk patentli, Yüzde yüz Türk sermayesinin ürünü olan BAYLAN, dünya’nın çeşitli saha koşullarında kendini ispat etmiş, güvenilir ve son teknoloji elektronik su sayacı üretimi yapmaktadır.

Baylan Su sayacı kimin?

1955 yılında Merhum Osman Baylan tarafından su sayaçları tamir ve bakım atölyesi olarak kurulan, su sayacı üretimine başlamadan önce babadan oğula devreden, tamir ve ayar işleri ile uğraşan İbrahim ve M.Akif BAYLAN kardeşler, uzun yılların vermiş olduğu deneyim ve birikimler sonucu 1992 yılında BAYLAN Su Sayaçları ‘nın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *